dovolená na jachtě -Chorvatsko, Elba, Korsika

Elba

Elba - ostrov křišťálově čisté vody a s duchem Napoleona

Pokud si chcete užít bezstarostnou romantickou dovolenou s dětmi nebo partou přátel je Elba to nejlepší řešení. Samotný jachting se omezuje spíše na krátké přeplavby mezi zátokami a přístavními městečky, o to více si užijete koupání, potápění a toulání po památkách a místní krásné přírodě. Na rozdíl od přeplněného Chorvatska nabízí větší soukromí, uvolněnější atmosféru a příznivější "místní" ceny.

 

Většina lidí se domnívá, že Elba je příliš vzdálená. Opak je pravdou... Ostrov je snadno dostupný lodí z italské pevniny nejlépe z přístavů Piombino nebo Punta Ala, přičemž cesta do obou přístavů z Prahy měří přibližně 1200 km, což je pouze o 70 km více než například do oblíbeného letoviska Makarska v Chorvatsku. Cesta navíc vede výhradně po kvalitních dálnicích, takže je rychlejší a pohodlnější.

Samotný ostrov nabízí velké množství pláží. Můžete volit upravované písečné pláže s plným servisem a občerstvením nebo se koupat v soukromí malých opuštěných romantických plážích přístupných pouze z moře. Naleznete zde snad všechny druhy pláží - písečné, oblázkové s nádherně zbarvenými kamínky všech velikostí - vždy si posádka odveze na památku nejméně sáček. Zvláštností je i pláž s úplně černým železitým pískem ve kterém pravidelně nacházíme malachity a aquamariny velikosti od 3mm do 3cm.

Při toulkách kolem Elby určitě nezapomeneme navštívit vrak lodi u Pomonte, který se nachází v hloubce 10 m a je proto krásně vidět při pouhém šnorchlování.

Pokud budete unaveni plavbou po moři, určitě stojí za návštěvu vrchol nejvyšší hory Elby Monte Capane s překrásným výhledem přes celý ostrov. Zdatnější se mohou na vrchol vydat pěšky, my ostatní zpravidla volíme výjezd lanovkou.

Co by to bylo za návštěvu Elby, kdybychom se nepodívali na místa, kde trávil své vyhnanství samotný Napoleon. Vždy alespoň jeden den strávíme v hlavním městě Porto Ferraio, kde kromě nákupů suvenýrů v nesčetných obchodech můžete navštívit pevnost Stella s Napoleonovým domem a muzeem a mnohé další památky.

 fotografie       

 

 

Kontakt

RePo yacht

rene.pohanka@gmail.com

Veselská 12/21
Žďár nad Sázavou
59101

+420 608 94 96 94

Vyhledávání

CZIN.eu

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode